Історія Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 13 "Веселка"

Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №13 «Веселка» заснований 15 квітня 1937 року, як дитячий садок №26 Московсько-Київсь-кої залізниці. Це найстаріший дошкільний заклад міста. На сьогодніший день його історія налічує 75 років.

В 1991 році дошкільний заклад мав назву – ясла-садок №36 станції Конотоп Південно-Західної ордена Леніна залізничної дороги. Завідуючою дошкільним закладом була Мозгова Лідія Артемівна, старшим вихователем – Глухенька Ольга Іванівна. Педагогічний колектив садка складався з 28 педагогів, з яких мали вищу педагогічну освіту лише 5 педагогів, що складало 18%. В закладі функціонувало 12 вікових груп: з яких 2 групи - для дітей ясельного віку та одна група - з цілодобовим перебуванням дітей.

90-ті роки ХХ століття характеризуються кризовим станом та занепадом суспільного дошкільного виховання внаслідок переходу економіки держави від планово-директивної до ринково-орієнтовної, що спричинило закриття дошкільних закладів, зменшення охоплення дітей дошкільною освітою.

В квітні 1996 року, в з в`язку з закриттям ясла-садка №47 станції Конотоп Південно-Західної ордена Леніна залізничної дороги, діти та частина педагогічного колективу закритого закладу були переведені в ясла-садок №36. Після з`єднання дитячих садків в закладі функціонувало 10 вікових груп.

Шефами дошкільного закладу були вагонне та локомотивне депо станції Конотоп. Ці організації здійснювали фінансову допомогу при ремонтних роботах та поповненні матеріально-технічної бази дитячого садка. В зв`язку з цим вихованці та педагогічний колектив були частими гостями у своїх шефів: виступали з концертами на святах, вітали з Днем залізничника працівників організацій.

При організації освітньо-виховної роботи в дошкільному закладі велика увага приділялась ознайомленню дітей з професією залізничника: організовувались екскурсії до залізничного вокзалу, локомотивного парку.

З червня 1996 року завідуючою закладом була призначена Александрович Тамара Петрівна, вихователем-методистом до 1996 року працювала Глухенька Ольга Іванівна. У вересні цього ж року в садку відкривається перша логопедична група. Вчителем-логопедом відкритої групи призначена досвідчений педагог Турчина Галина Дмитрівна, вихователями були Зікрата Ольга Борисівна та Солодка Лідія Іванівна.

У вересні 1997 року відкрита друга логопедична група. Вчителем-логопедом призначена Бойко Ірина Семенівна, вихователями – Сівер Любов Григорівна, Савченко Наталія Петрівна.

Протягом свого існування дошкільний заклад опалювався твердим паливом, а з 1998 року опалювальна система садка була підключена до централізованого опалення відділкової лікарні станції Конотоп. Це сприяло покращенню теплового режиму закладу.

З червня 1999 року вихователем-методистом призначена Зікрата Ольга Борисівна. На цей час в дошкільному закладі функціонувало 10 груп, а педагогічний склад колективу складав 26 чоловік.

У вересні 2000 року на базі дошкільному закладі почав функціонувати перший клас шестирічок ЗОШ №11, вчителем цього класу була Туз Світлана Леонідівна, а вихователем другої половини дня – Орловська Ольга Євгенівна. А з вересня 2001 року був відкритий ще один клас шестирічок і класи профункціонували до травня 2007 року.

З 02 січня 2001 року ясла-садок №36 станції Конотоп Південно-Західної ордена Леніна залізничної дороги переведений рішенням міської ради №13 у підпорядкування Конотопського міського відділу освіти.

27 березня 2001 року рішенням Конотопської міської ради №82 нумерація дошкільного навчального закладу №36 змінена на №13.

З вересня 2003 року на посаду вихователя-методиста призначена Судак Інна Гавриїлівна, а з лютого 2004 року завідуючою закладу стала Угнівенко Антоніна Миколаївна.

26 червня 2004 року рішенням 19 сесії 24 скликання Конотопської міської ради дошкільний навчальний заклад №13 «Веселка» перейменований в Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №13 «Веселка».

На цей час в дошкільному закладі функціонувало 7 груп. В зв’язку з вільними приміщеннями в дошкільному закладі та аварійним станом початкової школи ЗОШ №11 на базу дошкільного закладу були переведені початкові класи школи.

А вже в 2006 році в зв’язку з збільшенням кількості дітей дошкільників відкрилась дві садові групи , а 2- 4 початкові класи ЗОШ №11 переведені на базу школи. В садочку стало функціонувати 9 груп серед яких було два класи шести річок.

В цьому році дошкільний заклад вибрав своїм пріоритетним напрямком роботи морально – естетичне виховання дошкільників на засадах педагогічної спадщини Софії Русової.

В 2007 році класи шестирічок початкової ЗОШ №11 звільняють приміщення дошкільного закладу і в звільнених приміщеннях відкриваються ще дві групи, а загальна кількість груп по дошкільному закладу стала складати 11.

В 2008 році, в зв’язку з потребою в забезпеченні дітей дошкільною освітою та вихованням відкривається ще одна група. Загальна кількість груп на цей час і по теперішній складає 12.

З вересня 2008 року завідувачем дошкільного закладу призначена Боярчук Наталія Дмитрівна.

Починаючи з 2000 року і до теперішнього часу відбувалося відродження та становлення дошкільної освіти. Цей період відзначається створенням нової програми. З 2009 року дошкільний заклад розпочав поступове впровадження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку « Я у світі». В зв’язку з змінами , які відбулися в освіті зазнали змін і вимоги до освіти педагогічних працівників. На даний час серед 32 педагогів, які працюють в дошкільному закладі вищу педагогічну освіту мають 22 педагоги (69%); 10 - середню спеціальну педагогічну освіту (31%).

За визначений термін значних змін зазнала матеріально- технічна база дошкільного закладу. Групові приміщення мають сучасний, естетичний вигляд. Завдяки благодійним батьківським внесками придбані нові дитячі меблі ( столи, стільці), іграшкові меблі для сюжетних зон, поповнене ігрове розвивальне середовище всіх вікових груп. На 70% оновилося обладнання ігрових майданчиків, облаштовано два нових ігрових майданчика. На даний час кожна вікова група має свій майданчик для прогулянок. Враховуючи пріоритетний напрямок роботи дошкільного закладу за останні 5 років створені слідуючи міні – музеї: музей дошкільного закладу, музей Софії Русової, народознавчий музей «Світлиця», музей іграшки «Іграшка з минулого».

Провідною лінією в педагогічному колективі як і раніше так і на сучасному етапі є і була турбота про виховання та розвиток підростаючого покоління та створення відповідних умов для їх життєдіяльності.

Кiлькiсть переглядiв: 382

Коментарi